پیشنهاد ۱۲۰ میلیون یورویی نایکی به رئال

By | سپتامبر 8, 2016

پیشنهاد ۱۲۰ میلیون یورویی نایکی به رئال

به گزارش سایت رسمی روزنامه خبرورزشی؛ وب‌سايت اسپانيايي «اوكي دياريو» در گزارشي به اين نكته اشاره كرده كه كمپاني متمول و صاحب‌نام نايكي پيشنهادي ۱۲۰ ميليون يورويي را به باشگاه رئال‌مادريد ارائه كرده تا كهكشاني‌ها را وسوسه كند كه با قطع همكاري با كمپاني آديداس، با آنها قرارداد ببندند.

اين در حالي است كه كمپاني آديداس اخيراً قراردادي را با باشگاه منچستريونايتد انگليس به امضا رسانده بود كه طي آن اين كمپاني توليدات لباس‌هاي ورزشي آلماني، سالانه ۹۶ ميليون يورو به شياطين‌سرخ پرداخت مي‌كرد اما قرارداد رئالي‌ها با اين كمپاني آلماني ۴۰ ميليون يورو است. همين موضوع سبب شده تا سران كمپاني نايكي براي آنكه ضربه‌اي كاري به رقيب ديرينه وارد كنند، به همين خاطر پيشنهادي اغوا‌كننده را به سران باشگاه مادريدي ارائه داده‌اند.

اين در حالي است كه بارسايي‌ها نيز سال‌هاست كه با نايكي قرارداد دارند و طبق اعلام ادواردو ايندا، مدير اوكي دياريو، حالا نايكي‌ها قصد دارند تا با كنار زدن آديداس، با مديران رئال نيز قرارداد ببندند. او در اين رابطه گفته: «رئال‌مادريد با آديداس قرارداد دارد و حالا مي‌بيند كه باشگاه منچستريونايتد يك قرارداد نجومي با همين برند بسته است. سران رئال معتقدند كه تيم آنها قهرمان اروپاست ولي يونايتد جام خاصي را در ساليان اخير كسب نكرده است. در همين ميان، سران كمپاني نايكي قصد دارند تا وارد عمل شده و پيشنهاد قرارداد سالانه ۱۲۰ ميليون يورويي را به رئالي‌ها ارائه كنند.»

پيوند رئال‌مادريد و كمپاني آديداس در سال ۱۹۹۸ به امضا رسيد. در آن زمان سران باشگاه رئال، لباس‌هاي مارك kelme را از تن خارج كردند و با آديداس قرارداد بستند. در همان سال بود كه بارسايي‌ها با نايكي قرارداد بستند و رقابت ميان اين دو برند سرشناس ورزشي، به لاليگا كشيده شد و تا به امروز رقابت‌ شانه به شانه رئال و بارسا براي فتح جام‌ها ادامه دارد.