ژیرو: دنبال دردسر نمی‌گشتم

By | سپتامبر 16, 2016

ژیرو: دنبال دردسر نمی‌گشتم

روزنامه خبرورزشی / کارن فیروزی؛ به غير از فرصت‌هاي بيشماري كه اديسون كاواني مهاجم اروگوئه‌اي پاري‌سن‌ژرمن در ديدار مقابل آرسنال به هدر داد تا اين بازي در نهايت يك – يك مساوي شود، اتفاق ديگري هم اولين بازي پاريسي‌ها در پارك‌دوپرنس را تحت تأثير گذاشت‌‌‌؛ اين اتفاق مربوط به دقيقه ۹۳ بازي مي‌شود؛ جايي كه اوليويه ژيرو با ماركو وراتي درگيري مختصري داشتند و در نهايت هر دو با دريافت كارت زرد دوم از زمين مسابقه اخراج و در نهايت از حضور در بازي بعدي تيم‌شان محروم شدند.

ماجرا البته كمي پيچيده است‌‌‌؛ اين دو بازيكن كه پيش از اين چندين برخورد با همديگر داشتند، در ثانيه‌هاي آخر روي خطايي كه ژيرو مرتكب شد، دوباره به پروپاي همديگر پيچيدند‌‌‌؛ اين بار ماركينيوس، مدافع برزيلي پاري‌سن‌ژرمن هم وارد عمل شد و ژيرو را به عقب هل داد. داور مسابقه، كاساي معروف، هم از آنجا كه از صحنه دور بود ماركينيوس و وراتي را با هم قاطي كرد و در نهايت علاوه بر اخراج ژيرو، كارت زرد را هم اشتباهي به وراتي نشان داد كه معني‌‌اش دريافت دومين كارت و اخراج از زمين بود. حالا باشگاه پاري‌سن‌ژرمن به شدت به اين كارت معترض است و قرار بر آن شده كه نسبت به اين موضوع شكايت كند تا كارت زرد دوم وراتي بخشيده شود. البته ژيرو در صحبت‌هاي بعد از بازي كه خبرگزاري فرانسه منتشر كرد، مدعي شده وراتي هم چندان بي‌تقصير نبوده و از رفتاري كه اين هافبك ايتاليايي كرده، شوكه شده است. گفت‌وگوي او را در زير مي‌خوانيد.

* اوليويه ارزيابي‌‌تان از بازي با پاري‌سن‌ژرمن چيست؟ فكر مي‌كنيد چه چيزي نصيب‌تان شد؟
ما يك امتياز از اين بازي گرفتيم كه با توجه به موقعيت‌هاي زيادي كه آنها در دقايق پاياني داشتند و شرايط ميزباني‌شان، فكر مي‌كنم امتياز خوبي بود. ما با همين يك امتياز هم خوشحال هستيم.

* مي‌شود دقيقاً بگويي چه اتفاقي بين تو و ماركو وراتي افتاد؟
از آنجايي كه من يك كارت زرد داشتم، در پي به راه انداختن ماجراي تازه‌اي نبودم. من خطاي كوچكي كردم ولي او خودش را روي زمين انداخت، خب نمي‌توانم درك كنم… من از او پرسيدم چه اتفاقي افتاده است. او خيلي زود بلند شد و در همين لحظه ماركينيوس از راه رسيد و من را به عقب هل داد. وراتي براي بار دوم خودش را روي زمين انداخت و من نمي‌دانم چطوري… همين موضوع كار را وخيم‌تر كرد. من دنبال مشكل و دردسر نبودم‌‌‌؛ به همين خاطر ناراحت شدم. نمي‌توانم به يقين برسم كه داور اتفاقاتي كه افتاد را ديده است ولي با توجه به اين كارت زردي كه گرفتم حتي ديگر نمي‌توانم درخواست تجديدنظر در اين رأي را هم بدهم. فكر مي‌كنم داور تحت تأثير قرار گرفت. البته وراتي هم به اندازه من جريمه شد چون او هم كارت زرد داشت و در نهايت با گرفتن كارت زرد دوم از بازي اخراج شد. واقعاً از رفتار او شوكه شدم.

* از اينكه به عنوان بازيكن فيكس كار را شروع نكردي، ناراحت نيستي؟
در اين هيچ شكي نيست كه من دوست دارم از ابتدا بازي كنم ولي با مربي حرف زدم و به من گفت كه تو تقريباً تازه به سطح ايده‌آل بدنت رسيده‌اي. به شخصه اميدوارم در هفته آينده اولين حضورم در تركيب ثابت تيم را تجربه كنم.

* به نظرت پاري‌سن‌ژرمن شايسته پيروزي در مسابقه با شما بود؟
با توجه به موقعيت‌هايي كه داشتند، شايد. نبايد از اين موضوع يك فاجعه ساخت. فكر مي‌كنم بازي ما مؤثرتر و كارگشاتر بود چون حتي مي‌توانستيم در يك ضدحمله در پايان بازي كار را تمام كنيم. همان‌طور كه گفتم، با اين حال با همين يك امتياز هم راضي هستيم.

* مشكلاتي كه آرسنال در شروع فصل دارد را چطور ارزيابي مي‌كني؟ بعد از ساوتهمپتون در نيمه اول همين مسابقه با پاري‌سن‌ژرمن هم همان مشكلات ديده شد… شما درست است كه بازي را مساوي كرديد ولي موقعيت‌هاي كمي داشتيد.
آمار بازي را هنوز نديده‌ام ولي به نظرم در نيمه اول بيشتر از پي‌اس‌جي مالكيت توپ را داشتيم. پس به همين خاطر نمي‌توانم بگويم كه ما مشكل داشته‌ايم… ضمن اينكه آخر مسابقه موقعيت‌هايي هم داشتيم… پاريسي‌ها سناريو براي‌شان خوب پيش رفت چون توانستند خيلي زود گلزني كنند، به همين خاطر ديگر منتظر حملات ما ماندند تا خودشان به فكر ضدحمله باشند. ضمن اينكه ما هميشه به كيفيت بازي‌مان ايمان داشته‌ايم و هرگز نخواسته‌ايم فوتبالي كه خودمان ارائه داده‌ايم را خراب كنيم. خب پاداش كارمان را در نيمه دوم گرفتيم كه به نظرم خوب است. اين امتياز براي ما خوب است و هيچ نگراني بابت كيفيت بازي‌مان نداريم.