کرگر: ۴ بازیکن چلسی در زمین کاری نمی‌کردند

By | سپتامبر 19, 2016

کرگر: ۴ بازیکن چلسی در زمین کاری نمی‌کردند

روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ در اولين بازي هفته پنجم رقابت‌هاي ليگ برتر، ليورپول با نتيجه دو بر يك چلسي را شكست داد تا هر دو تيم ۱۰ امتيازي شوند. اولين تقابل يورگن كلوپ و آنتونيو كونته را مرد آلماني به سود خود تمام كرد و سهم دن آنتونيو يك شكست خانگي بود. جيمي كرگر بازيكن سابق ليورپول كه به عنوان كارشناس در استوديو شبكه اسكاي اسپورت حضور داشت، در پايان بازي به تاكتيك‌هاي دن آنتونيو ايراد گرفت و به سود تيم سابقش حرف زد.

انتقاد بين دو نيمه
بلافاصله پس از اتمام نيمه اول بازي كه با دو گل دژان لوورن و جردن هندرسن براي ليورپول همراه بود، جيمي كرگر شروع به انتقاد از تيم آنتونيو كونته كرد و از سازمان خط دفاعي چلسي ايراد گرفت: «من نمي‌دانم مدافعان چلسي روي گل لوورن از دفاع منطقه‌اي پيروي مي‌كردند يا دفاع نفر به نفر. دفاع چلسي روي اين صحنه خيلي ضعيف بود. چلسي از همان شروع بازي آماده نبود. چهار بازيكن اين تيم كاري در زمين انجام نمي‌دادند. نمي‌توانم باوركنم در اين سطح از فوتبال چنين عملكرد دفاعي وجود داشته باشد. گري كيهيل تمام ذهنش درگير ژوئل ماتيپ بود اما توپ از كوتينيو به لوورن رسيد و او دروازه را باز كرد.»

تعجب از حرف‌هاي كونته
آنتونيو كونته مدعي شده بود ليورپول به دليل برد خيره‌كننده مقابل لسترسيتي در هفته گذشته، بدترين تيمي بود كه چلسي مي‌توانست اين هفته با آن روبه‌رو شود. جيمي كرگر پاسخ خوبي به صحبت‌هاي دن آنتونيو داشت: «آيا ليورپول به چلسي فشار آورد يا اينكه اين چلسي بود كه عقب‌نشيني كرده بود؟ كونته پيش از بازي گفته بود كه زمان بدي براي تقابل با ليورپول بود. چرا؟ چلسي هم مثل ليورپول در حال پرواز بود. ليورپول نتايج خوبي داشت اما چلسي در خانه بازي مي‌كرد. چيزي كه ما از چلسي در نيمه دوم ديديم بايد در طول ۹۰ دقيقه مشاهده مي‌كرديم.»

اميد به دفاع ليورپول
جيمي كرگر كه خودش يك ليورپولي است بعد از بازي از نمايش مردان يورگن كلوپ تمجيد و نسبت به آينده آنها ابراز اميدواري كرد: «نشانه‌هاي خوبي از دو مدافع وسط ليورپول در اين مسابقه ديده شد. آنها مقابل تاتنهام محكم بودند و در اين بازي هم همين‌طور ظاهر شدند. فعلاً روزهاي اول ماتيپ است. اگر ليورپول بتواند از زوج ماتيپ و لوورن در ۱۰ تا ۱۵ بازي استفاده كند در اين صورت پيشرفت اتفاق خواهد افتاد.»

پوگباي منچستر با يووه فرق دارد
مدافع سابق تيم ملي انگليس علاوه بر كارشناسي فوتبال، قلم خوبي هم دارد و هرچندوقت يكبار براي روزنامه ديلي ميل يادداشت مي‌نويسد. او در آخرين يادداشت خود به تحليل عملكرد پل پوگبا پس از بازي با فاينورد پرداخت: «الان زمان قضاوت نيست. من نمايش پوگبا در دربي منچستر را مثل يك بچه‌اي كه در مدرسه بازي مي‌كرد، توصيف مي‌كنم. او بدون آنكه فكر و نظم داشته باشد در همه جاي زمين ديده مي‌شد ولي آنجايي كه بايد حضور پيدا مي‌كرد، نبود. مورينيو در بازي با فاينورد سيستم تيم را به ۳-۳-۴ تغيير داد و جاي او را عوض كرد اما يونايتد شكست خورد و پوگبا هم رام شده بود. مورينيو بايد چه كار كند؟ پوگبايي كه من در يووه ديدم آزاد بود همه جا برود چون يكي مثل پيرلو و ماركيزيو را كنارش داشت كه از او حمايت مي‌كردند. من مطمئنم او در يونايتد موفق خواهد شد.»