کلانی: من هم از خط خوردن سید جلال ناراحتم، اما به نظر کی‌روش احترام می‌گذارم/ عابدزاده همبرگرفروشی را با مربیگری تیم ملی مقایسه نمی‌کند

By | می 29, 2018

حسین کلانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد شکست دو بر یک مقابل ترکیه اظهار داشت: متأسفانه من به دلیل بیماری و سرماخوردگی شدید مسابقه را به طور کامل ندیدم، اما آن‌طور که دیدم و شنیدم خط دفاع ما تعادل خوبی نداشته است و به همین دلیل دو گل از ترکیه خوردیم. با این حال برگزاری چنین مسابقاتی بسیار مهم است و برای بازیکنان تجربه به ارمغان می‌آورد به خصوص که این بازی در یک کشور خارجی برگزار شد.

وی با اشاره به نزدیکی به جام جهانی گفت: به هر حال با توجه به اینکه کمتر از ۱۵ روز دیگر به آغاز مسابقات باقی مانده است، بازیکنان تیم ملی هم در چنین بازی‌هایی جنبه احتیاط را در نظر می‌گیرند تا در مسابقات دوستانه آسیب نبینند و به جام جهانی برسند، اما همین بازیکنان در جام جهانی با تمام وجود برای تیم ملی بازی می‌کنند و ملاحظات را کنار می‌گذارند. به هر حال برخی از دوستان هم از خط حمله تیم ملی خرده گرفته بودند اما واقعیت آن است که در فوتبال امروز مدافعان و مهاجمان هم در دفاع و هم در حمله شرکت می‌کنند.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مورد خط خوردن سیدجلال حسینی و همچنین ضعف مفرط مدافعان تیم ملی در بازی با ترکیه و اینکه حتی نمایندگان مجلس هم در این باره انتقاداتی را مطرح کرده بودند، گفت: متأسفانه همه ما مدعی هستیم و نهایتاً هر چیزی برخلاف سلیقه ما باشد به آن ایراد می‌گیریم، بدون آنکه مسئولیتی در قبال آن عملکرد داشته باشیم. شخص من حق ندارم از مربیان تیم ملی یا حتی مربیان باشگاهی ایراد بگیرم، زیرا من مثل مربیان در تمرینات و اردوها حضور ندارم و شناختم به اندازه مربیان در مورد بازیکنان نیست. نهایتاً بازی‌های تیم‌ها را از تلویزیون تماشا می‌کنم، پس کمال بی‌انصافی است که از مربیان و بازیکنان یک تیم ایراد بگیرم.

بازیکن اسبق پرسپولیس تصریح کرد: انتخاب نشدن سید جلال حسینی برای تیم ملی برای من هم خیلی ناراحت‌کننده است، زیرا هم به این بازیکن اعتقاد دارم و از نظر فنی بازی‌هایش را قبول دارم و هم از نظر شخصیتی به او علاقمندم، ضمن اینکه سید جلال حسینی هم‌باشگاهی خود من هم هست، البته من از خط خوردن ووریا غفوری و حسین حسینی هم ناراحتم، هر سه این بازیکنان در لیگ ما شاخص و اثرگذار بودند اما باید به سلیقه کی‌روش احترام گذاشت، زیرا او بر اساس تجزیه و تحلیل خودش فهرست را انتخاب کرده است. من که در تمام اردوها و تمرینات تیم ملی حضور نداشتم و این سرمربی تیم ملی است که شناخت کاملی از بازیکنان دارد.

وی تصریح کرد: بیان انتقادها و اینکه چرا این بازیکنان خط خورده‌اند فقط می‌تواند باعث دل‌چرکینی و لج و لجبازی شود. مشابه این اتفاق را در جام جهانی قبلی هم شاهد بودیم. وقتی سید مهدی رحمتی در اوج آمادگی از تیم ملی کنار گذاشته شد، او آن زمان بهترین دروازه‌بان ایران بود، اما کی‌روش، رحمتی را از تیم ملی خط زد. در نهایت هم هرچه در این زمینه بحث و گفتگو و انتقاد شد فایده‌ای نداشت و حتی باعث شد برخی مربیان باشگاهی هم رحمتی را موقتاً از ترکیب اصلی کنار بگذارند. در حال حاضر هم باید صبر کنیم و برای تیم ملی در جام جهانی آرزوی موفقیت داشته باشیم. پس از مسابقات می‌توانیم بگوییم عملکرد کی‌روش چگونه بوده است و کارشناس عملکرد کادر فنی تیم ملی را تجزیه و تحلیل کنند.

عضو کمیته فنی فدراسیون فوتبال در مورد اینکه احمدرضا عابدزاده ظاهراً گفته درآمد همبرگرفروشی از مربیگری در تیم امید بیشتر است و به همین خاطر قید حضور در تیم امید را زدم، عنوان کرد: احمدرضا عابدزاده یک اسطوره است که باعث افتخار فوتبال ایران است، بعید می‌دانم احمدرضا عابدزاده چنین حرفی زده باشد و درآمد همبرگرفروشی را با مربیگری در تیم ملی مقایسه کند. قطعاً چنین اسطوره‌هایی همواره ایثار می‌کنند و حتی ممکن است از نظر مالی هم ضرر و زیان کنند اما به فوتبال ملی خدمت خواهند کرد. شاید نقل قولی که از او شده، بد تعبیر شده است. من نمی‌توانم باور کنم که عابدزاده چنین حرفی زده باشد، مگر اینکه از زبان خودش یا در یک برنامه زنده تلویزیونی و رادیویی این حرف را از او بشنوم.

انتهای پیام/