کمتر از ۵۰ میلیون پوند ناقابل!

By | جولای 27, 2016

کمتر از ۵۰ میلیون پوند ناقابل!

روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ فصل نقل و انتقالات تابستاني پرحرارت‌تر از قبل دنبال مي‌شود و تيم‌ها در بازار به دنبال خريدهاي موردنظر خود هستند. فوتبال در يك دهه اخير از بعد اقتصادي آنقدر پيشرفت كرده كه به جز غول‌هاي بزرگ، اكثر تيم‌ها بودجه تقريباً مشابهي براي خريد بازيكن در بازار دارند. طبق برآوردهاي صورت گرفته، فقط كافي است ۵۰ ميليون پوند در اختيار داشته باشيد، آن وقت است كه مي‌توانيد بازيكنان بزرگي را به باشگاه خودتان بياوريد. مثل همين حالا كه بازيكنان قابل دسترس زيادي وجود دارند.

ديگو كاستا
با وجود اينكه باشگاه چلسي مخالف فروش مهاجم برزيلي‌الاصل تيمش است اما اتلتيكومادريد در پشت پرده سخت تلاش مي‌كند تا ديگو را به تيم سابقش بازگرداند. ۳۵ ميليون پوند مبلغي است كه براي مهاجم اغلب مصدوم تيم ملي اسپانيا در نظر گرفته شده است.

آلوارو موراتا
اينكه مهاجم آماده فصل پيش يوونتوس و ثابت تيم ملي اسپانيا در مقايسه با كاستا ۵ ميليون پوند كمتر قيمت‌گذاري شده خود جاي تعجب دارد. موراتا به رئال‌مادريد بازگشته و باشگاه در حال بررسي پيشنهاداتي از جنس ليگ برتر و تيم‌هاي آرسنال و چلسي است تا بار ديگر از طريق فروش اين بازيكن درآمدزايي كند.

روملو لوكاكو
چند روز پيش بود كه باشگاه اورتون قيمت لوكاكو را ۷۵ ميليون پوند عنوان كرد. رقمي كه صددر‌صد با مشورت مينو رايولا مديربرنامه روملو صورت گرفته و حتي بزرگترين باشگاه‌ها را هم از جذب او منصرف مي‌كند. طبق برآوردها صرف هزينه‌اي بيش از ۴۵ ميليون پوند براي مهاجم تيم ملي بلژيك به معناي دور ريختن پول است. اين روزها صحبت از بازگشت مجدد مهاجم سابق چلسي به استمفوردبريج است.

بلز متوئيدي
اگر يك درصد داستان انتقال ۱۰۰ ميليون پوندي پل پوگبا به منچستريونايتد منتفي شود، در اين صورت بلز متوئيدي به عنوان گزينه پشتيبان ليست مورينيو به باشگاه براي مذاكره معرفي خواهد شد. رقم اين فرانسوي هم ۲۵ ميليون پوند تخمين زده شده است.

الكساندر لاكازت
طبق گزارشات، آرسنال آخرين باشگاهي بود كه براي جذب مهاجم ليون دست به كار شد. با اين وجود برونو ژنسيو سرمربي جديد ليون اعتقاد دارد اجازه جدايي به لاكازت ۲۵ ساله نخواهد داد‌؛ حتي با دريافت ۴۰ ميليون پوند.

ايسكو
در رئال‌مادريد به اندازه استعدادي كه داشت از او بازي گرفته نشد. احتمال دارد به اين هافبك ۲۴ ساله قول بازي بيشتر داده شود اما اگر او خواست از مادريد جدا شود، پرداخت ۳۰ ميليون پوند مي‌تواند بابت صدور رضايتنامه‌‌اش مناسب باشد.

جان استونز
سال گذشته ژوزه مورينيو در چلسي تا يك قدمي جذب استونز ۲۲ ساله پيش رفت. امسال اما منچسترسيتي براي خريد او پيش قدم شده است. آيا در اين تابستان مدافع جوان اورتون به تيم ديگري منتقل خواهد شد؟ شايد با ۴۰ ميليون پوند.

خوان ماتا
گفته مي‌شد با آمدن مورينيو به منچستر دوباره آتش اختلافات اين دو روشن شود اما تا اين لحظه اين دو نفر بدون هيچ مشكلي كنارهم در حال كار كردن هستند. با اين حال آقاي خاص اعلام كرده حضور اين هافبك اسپانيايي در تيم تضمين شده نيست و اين يعني پيشنهاد ۲۰ ميليون پوندي هم مي‌تواند ماتا را از اولدترافورد جدا كند.

نمانيا ماتيچ
يكي ديگر از گزينه‌هاي پشتيبان ژوزه مورينيو در صورتي كه يونايتد در جذب پوگبا با شكست مواجه شود همين نمانيا ماتيچ است. البته اين احتمال وجود دارد با جدايي پوگبا از يوونتوس، اين بازيكن به تورين برود. قيمت او هم ۳۰ ميليون پوند است.

مائورو ايكاردي
با رفتن ايگواين به يوونتوس، ايكاردي جزو گزينه‌هاي خريد ناپولي به حساب مي‌‌آيد. هرچند كه آرسنال هم مشتري مهاجم آرژانتيني اينتر است. ايكاردي ۳۳ ميليون پوند مي‌ارزد.

كريستين بنتكه
پس از پيوستن به ليورپول فصل نااميدكننده‌اي را تجربه كرد. كريستال پالاس آماده جذب مهاجم تيم ملي بلژيك است و با پرداخت ۳۰ ميليون پوند ناقابل مي‌تواند يك مهاجم خوب را به خدمت بگيرد.

رافائل واران
به منچستريونايتد لينك شده چون در رئال‌مادريد زين‌الدين زيدان هم به اندازه دوران رافائل بنيتس، چندان به بازي گرفته نشد. اگر ادعايش در خصوص ماندن در رئال و تلاش براي پس گرفتن جايگاهش صحت داشته باشد، آن‌وقت بحث انتقالش منتفي خواهد بود و رقم پيشنهادي ۳۳ ميليون پوندي هم تأثيري نخواهد داشت.

رياض محرز
با وجود داشتن پيشنهاد از آرسنال، رانيري همچنان اصرار دارد كه محرز جايي نخواهد رفت اما كسي چه مي‌داند، اگر رقم پيشنهادي خوب باشد (بخوانيد ۴۰ ميليون پوند) بعيد است با جدايي‌‌اش مخالفت شود.

لروي سانه
از ژانويه مورد توجه منچسترسيتي بود تا اينكه در تابستان همه چيز رنگ و بوي جدي‌تري به خود گرفت. بحث شالكه و سيتي بر سر رقم قرارداد است. آيا صرف ۴۵ ميليون پوند توسط شيخ منصور اماراتي كار سختي است؟

كارلوس باكا
مهاجم ميلان مورد توجه وستهم قرار گرفته و گفته مي‌شود به تفاهم هم رسيده است. اين يعني باكا با رقم ۲۵ ميليون پوندي موافقت كرده است. با اين حال باشگاه ميلان در تلاش است تا رأي باكا را بزند.

خاوير ماسچرانو
يوونتوس منتظر است تا تكليف پوگبا مشخص شود. اگر پوگبا رفتني شد آن‌وقت با پرداخت ۱۵ ميليون پوند خاوير ماسچرانو ۳۲ ساله را از بارسا خريداري خواهد كرد.