گریزمن ششمین شخصیت مهم کشور فرانسه

By | آگوست 29, 2016

گریزمن ششمین شخصیت مهم کشور فرانسه

روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ ژورنال دو ديمانش (روزنامه يكشنبه) در گزارشي ليست ۵۰ شخصيت مهم و محبوب كشور فرانسه را منتشر كرده و در اين ليست نام آنتوان گريزمن در رده ششم محبوب‌ترين‌ها ديده مي‌شود. اين بدان معناست كه در حال حاضر تنها ۵ فرد مهمتر از گريزمن در اين كشور ديده مي‌شوند: دو بازيگر، يك موسيقيدان، يك چهره سياسي و يك پزشك. اين ليست نتيجه يك نظرسنجي به عمل آمده از ميان مردم فرانسه است و حكايت از آن دارد كه گريزمن چهره تأثيرگذارتري در مقايسه با افرادي چون نيكولا ساركوزي، رئيس‌جمهور اسبق فرانسه، ماريو كوتيلارد، خانم بازيگر سرشناس فرانسوي كه در هاليوود مشغول است و يا توني پاركر، معروف‌ترين بسكتباليست فرانسوي شاغل در ليگ N.B.A به شمار مي‌رود و فاصله محسوسي با اين افراد دارد.

در اين ليست ۵۰ نفره، ۱۶ بازيگر در جمع محبوب‌ترين‌هاي فرانسه جاي دارند، نام ۱۲ خواننده و ۵ سياستمدار نيز ديده مي‌شود و

گريزمن تنها فوتباليست در بين ۵۰ چهره محبوب كشورش به حساب مي‌‌آيد و در اين ليست نامي از بن‌زما و پوگبا به چشم نمي‌خورد. در عين حال تنها نام ۳ ورزشكار كه در حال حاضر همچنان مشغول هستند، ديده مي‌شود: تدي رينه، جودوكار فرانسوي و قهرمان المپيك ۲۰۱۲ لندن كه در رتبه دهم قرار دارد‌؛ و توني پاركر، بسكتباليست فرانسوي N.B.A كه جايگاه چهل و دوم را در اختيار دارد. نام او بالاتر از نام سرمربي‌‌اش ديديه دشان، سرمربي فعلي خروس‌ها و بازيكن سابق تيم ملي اين كشور است كه در رتبه بيست‌ودوم قرار گرفته. يانيك نوا، تنيسور سابق فرانسوي كه اين روزها به خوانندگي مشغول است هم رتبه بيست‌وسوم را در اختيار دارد و زين‌الدين زيدان كه يكي از چهره‌هاي محبوب فوتبال فرانسه به حساب مي‌‌آيد و در حال حاضر هدايت رئال را در دست دارد، در اين ليست ۵۰ نفره ديده نمي‌شود.

در اين ميان دو فصل موفقي كه گريزمن در اتلتيكو سپري كرده، كاملاً تأثير‌گذار هستند. او در فصل اول حضورش در تيم مادريدي ۲۵ گل به ثمر رساند و در فصل دوم (فصل گذشته) ۳۲ گل براي سفيد و قرمزپوشان زد و در رسيدن اين تيم به فينال ليگ قهرمانان اروپا نقش پررنگي داشت. او در رقابت‌هاي يورو ۲۰۱۶ فرانسه هم يكي از مهره‌هاي ارزشمند خروس‌ها بود و با زدن ۶ گل عنوان آقاي گلي اين تورنمنت را به خود اختصاص داد. در عين حال شخصيت جذاب و دلنشين گريزمن هم در اين ميان بي‌تأثير نبوده و قطعاً مردم فرانسه چهره خندان، فداكاري‌ها و ارزش‌هاي شخصيتي‌‌اش را ناديده نمي‌گيرند.

عمر سي بازيگر فيلم Intouchables در رتبه اول قرار دارد و ژان رنوي بازيگر رتبه پنجم را كسب كرده و گولدمن موزيسين فرانسوي در رتبه دوم است. سيمونه ويل، سياستمدار فرانسه در رتبه سوم قرار گرفته و پزشكي به نام سيمس هم رتبه چهارم را در تسخير قلب‌هاي فرانسوي‌ها در سال ۲۰۱۶ به دست ‌آورده.