یونایتد مورینیو بهتر از یونایتد فان‌خال نیست

By | اکتبر 5, 2016

یونایتد مورینیو بهتر از یونایتد فان‌خال نیست

روزنامه خبرورزشی / غزال زیاری؛ رقابت‌هاي اين فصل ليگ برتر انگليس در شرايطي آغاز شد كه هواداران منچستريونايتد اميدهاي فراواني داشتند كه با روي كار آمدن ژوزه مورينيو روي نيمكت مربيگري تيم‌شان، فصل را در شرايطي بهتر آغاز كرده و بعد از چند سال، به روزهاي اوج بازگردند اما آنچه در پايان هفته هفتم به چشم مي‌خورد، اين است كه اوضاع يونايتد با سرمربي پرتغالي هم بهتر نشده و مورينيو نتوانسته با اين تيم آماري بهتر از لوئي فان‌خال كسب كند. تيم او در پايان هفته هفتم، از ۲۱ امتياز ممكن تنها ۱۳ امتياز كسب كرده و در رده ششم جدول تكيه زده و ۵ امتياز با سيتي صدرنشين فاصله دارد.

اين در حالي است كه با روي كار آمدن مورينيو در يونايتد، اين تيم خريدهاي فوق‌‌العاده‌اي مثل جذب زلاتان ايبراهيموويچ و پل پوگبا را انجام داد و هواداران اين تيم اميدوار بودند بتوانند از همان ابتدا فصل را در اوج شروع كنند. اتفاقي كه تا به اينجا شاهدش نبوده‌ايم. تا به اينجاي كار، مورينيو نتوانسته شرايط را بهتر از فان‌خال پيش ببرد. اگر به مقايسه آماري عملكرد تيم در هفت هفته ابتدايي آخرين فصل حضور فان‌خال در يونايتد با شرايط فعلي تيم بپردازيم، مشخص مي‌شود كه فان‌خال حتي آمار بهتري هم از آقاي خاص داشته.

فصل گذشته در پايان هفته هفتم، يونايتد فان‌خال ۱۶ امتياز گرفته بود و حالا تيم مورينيو ۱۳ امتيازي است. البته مورينيو معتقد است كه مشكلات سيستم فان‌خال را كشف كرده و برطرف كردن اين مشكلات و به طول انجاميدن شرايط تطبيق بازيكنان جديد تيمش، دليل اين لغزش‌هاست ولي آمار به نفع او حكم نمي‌دهد.

در فصل گذشته و در زمان مشابه، يونايتد فان‌خال به ۵ برد (مقابل تاتنهام، استون‌ويلا، ليورپول، ساوتهمپتون و ساندرلند) دست يافته بود و يك تساوي (با نيوكاسل) و يك باخت (به سو‌آنزي) داشت ولي اين فصل تيم مورينيو در بازي‌هاي نسبتاً مشابه به ۴ برد (مقابل بورنموث، ساوتهمپتون، هال‌سيتي و لستر‌سيتي)، يك تساوي (مقابل استوك‌سيتي) و دو باخت (‌مقابل واتفورد و منچسترسيتي) دست يافته.

آمار گلزني تيم هم در مقايسه با فصل قبل بهتر نشده. يونايتد در اين فصل تنها يك گل بيشتر از فصل قبل زده (۱۳ در برابر ۱۲) ولي ۳ گل بيشتر خورده (۸ گل در مقايسه با ۵ گل فصل قبل). در حال حاضر زلاتان (با۴ گل) و رشفورد (با۳ گل) برترين گلزنان تيم هستند.

خبر خوب براي مورينيو اين است كه تيمش هنوز با صدر جدول فاصله چنداني ندارد و ۵ امتياز با سيتي صدرنشين، تقريباً قابل جبران است.