یووه بدون پوگبا چه می‌کند؟

By | آگوست 11, 2016

یووه بدون پوگبا چه می‌کند؟

روزنامه خبرورزشی / علیرضا روش؛ ماجراي انتقال پل پوگبا به منچستريونايتد بالاخره به آخر رسيد و هافبك فرانسوي گرانقيمت‌ترين بازيكن دنيا لقب گرفت. حالا هواداران يوونتوس نگران وضعيت آينده اين تيم در غياب ستاره‌شان هستند. يووه پارسال آرتورو ويدال را به بايرن‌مونيخ فروخت، امسال هم پوگبا را از دست داد. اينكه جايگزين پوگبا چه كسي خواهد بود سؤالي است كه احتمالاً در روزهاي آينده پاسخش را با يك انتقال دريافت خواهيد كرد.

اكسل ويتسل
چرا يووه بايد به جذب ويتسل علاقه‌مند باشد؟ چون كه او دو پا، عضو ثابت و تأثيرگذار تيم ملي بلژيك و مثل پوگبا داراي فيزيك مناسب و همچنين تكنيك است. ۱۲ ماه از قرارداد ويتسل ۲۷ ساله با زنيت مانده و باشگاه روسي بابت صدور رضايتنامه‌‌اش ۲۵ ميليون يورو طلب كرده است. يووه تا پيش از فروش پوگبا به پرداخت مبلغ ۱۸ ميليون يورو راضي بوده اما حالا شايد در اين رقم تجديدنظر كند.

نمانيا ماتيچ
۲۸ سال دارد و با آمدن انگولو كانته به چلسي عملاً جايگاهش در اين باشگاه تحت تأثير قرار خواهد گرفت. ماتيچ مي‌تواند ريسك نيمكت‌نشيني را به جان بخرد و با چلسي ادامه دهد اما اين را هم بايد بداند اگر عملكردي راضي‌كننده داشت باشگاه هيچ‌وقت سراغ گزينه جديدي در پستش نمي‌رفت. حضور ماتيچ در يوونتوس حداقل مي‌تواند تضمين‌كننده حضور ثابتش در زمين باشد، ضمن اينكه ماتيچ با يووه مي‌تواند در ليگ قهرمانان اروپا بازي كند.

لوئيس گوستاوو
ايراد بزرگ لوئيس گوستاوو اين است كه بيش از اندازه خشن بازي مي‌كند. او در فصل گذشته ۷ بار در بوندس‌ليگا كارت قرمز دريافت كرد. اخيراً از سوپر ليگ چين پيشنهاد دريافت كرده و البته مورد توجه اينتر نيز بود. اگر يووه مي‌خواهد گوستاوو ۲۹ ساله را بخرد بهترين گزينه، انتقال به طور قرضي است.

بلز متوئيدي
به نظر مي‌رسد ايده‌آل‌ترين گزينه براي جانشيني پوگبا همين بلز متوئيدي است. متوئيدي همه توانايي‌هاي يك هافبك وسط از جمله قدرت پوشش‌دهي، خلق موقعيت و شركت در كارهاي دفاعي را دارد. آينده او از وقتي كه اوناي امري به پي‌اس‌جي آمده در خطر است چراكه امري اينجا هم گژگوژ كريچووياك، بازيكن سابقش در سويا، را با خود به پاريس آورده است. اگرچه پاري‌سن‌ژرمن اعلام كرده اين بازيكن را زير ۳۰ ميليون يورو نخواهد فروخت اما براي مينو رايولا كاري ندارد كه بازيكن خودش را به يوونتوس بياورد. مذاكرات يووه و رايولا در اين خصوص همچنان ادامه دارد.

ايوان راكيتيچ
راكيتيچ يكي از بهترين هافبك‌هاي حال حاضر دنياست. از خصوصيات اين بازيكن مي‌توان به گل‌هاي مهمي كه هميشه براي تيم‌هايش به ثمر مي‌رساند اشاره كرد. امضاي قرارداد با آندره گومز از والنسيا به نظر اين نكته را به گوش ميگل سورس، مدير برنامه راكيتيچ، رسانده ديگر زمان جدايي فرا رسيده است. هرچند خود راكيتيچ اعلام كرده قصد ترك نوكمپ را ندارد و در اين دو سال جزو مهره‌هاي ثابت لوئيس انريكه به شمار مي‌رفته است اما اگر يووه پيشنهاد چشمگيري ارائه كند احتمال انتقال وجود دارد. پيشنهادي از جنس پرداخت ۹۰ ميليون يورويي به گونسالو ايگواين.