یک‌هفته فرصت برای تیمی که ماه‌ها فرصت داشت

By | آگوست 4, 2016

یک‌هفته فرصت برای تیمی که ماه‌ها فرصت داشت

به گزارش خبرورزشی، هر چند در همان برهه از زمان فریبرز محمود‌زاده، مسئول برگزاری لیگ یک کشور در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تیم فجر‌سپاسی صحبتی از انصراف نکرده است و تنها خواستار تأخیر در شروع بازی‌ها شده است. کوچک‌ترین انتظار از سازمان لیگ برتر این است که با این درخواست موافقت نکند! از پایان بازی‌های فصل گذشته تا شروع بازی‌های فصل جدید ماه‌ها فرصت بوده و همه تیم‌ها فرصت کافی برای تیم‌سازی در اختیار داشته‌اند و شک نکنید اگر قرار بود بازی‌ها به جای هفدهم از بیست‌وچهارم یا بیست‌وپنجم آغاز شود باز هم باشگاه فجر‌سپاسی نامه می‌زد که بازی‌ها یک هفته به تأخیر بیفتد. اکنون فقط فجر‌سپاسی نیست که شرایط ویژه‌ای دارد. فولاد یزد هم دیر استارت زده. مهدی تارتار هم کمتر از ۱۰ روز است که در تیم پارس جم جنوبی استارت زده. حمیدرضا فرزانه هم یکی، دو روز است سرمربی استقلال اهواز شده. بی‌شک این تیم‌ها هم موافق هستند که بازی‌ها به تأخیر بیفتد. در این بین گناه تیم‌هایی که به موقع استارت زده‌اند چیست؟
فجر‌سپاسی اگر در هفته اول بازی‌ها شرکت نکند باید نتیجه بازی این تیم ۳ بر صفر به سود حریف اعلام شود و دو هفته غیبت متوالی در بازی‌ها به منزله خروج از جدول بازی‌ها خواهد بود.
غلامرضا بهروان، رئیس کمیته مسابقات در گفت‌وگو با سایت سازمان لیگ برتر در پاسخ به این سؤال که در صورت انصراف فجر‌سپاسی شرایط جدول به چه صورت خواهد شد، گفت: در این صورت پاس همدان به عنوان آخرین تیم سقوط‌کننده به دسته پایین‌تر جایگزین فجر‌سپاسی خواهد شد.